Jungle dansavontuur (sluit aan bij het thema KBW 2025)

Kaliber Kunstenschool

Terug naar het overzicht van aanbod

Omschrijving

Workshop van Kaliber Kunstenschool die aansluit bij het thema van de Kinderboekenweek 2025 'Vol Avontuur'.

In deze workshop worden leerlingen meegenomen op avontuur in het tropisch regenwoud. Heel mooi, heel avontuurlijk, maar ook spannend. Hoe kom je in de jungle? Welke dieren komen er op je weg? En wat voor weer is het daar eigenlijk?

In dit spannende dansavontuur verkennen leerlingen spelenderwijs de kunst van stevig staan en flexibel bewegen. Twee eigenschappen die heel belangrijk zijn in de sociaal emotionele ontwikkeling van leerlingen.

Oriƫnteren

De leerlingen gaan ter voorbereiding op deze workshop in de klas aan de slag met het thema jungle. In de lesbrief staan ook een aantal boekentips van prentenboeken die aansluiten op het thema en die rijke teksten bevatten.

Onderzoeken

Tijdens de workshop leren de kinderen over verschillende vervoersmiddelen, weersomstandigheden en dieren.

Uitvoeren

Door middel van verschillende oefeningen gaan de leerlingen aan de slag met bewegen. Standvastig stilstaan als een flamingo, flexibel als een slang en dansen als een aap.

Evalueren

Wat hebben de leerlingen van deze workshop geleerd en welke onderdelen zouden ze nog wel eens met de leerkracht willen herhalen? 

Doelgroep Groep 1, Groep 2,
Ervaringsvorm actief
Discipline Dans
Locatie bij jullie op school
Duur 50 minuten
Max. aantal deelnemers 30 leerlingen
Kosten
  • Per 30 leerlingen zijn de kosten € 107,50
Periode of data gehele schooljaar
Begeleidend materiaal
Aansluiting bij leergebied
Aansluiting bij kerndoel 54, 55
Leerlijn Dit ben ik
Vakoverstijgende mogelijkheden
Bijzonderheden embodied learning en sociaal emotionele ontwikkeling

Vragen over dit aanbod?

Voor verdere informatie over dit aanbod kun je contact opnemen met Anne Nijland (anne.nijland@kaliberkunstenschool.nl)