Wat is een museum en wat kun je daar allemaal zien? Voor veel leerlingen zal dit een eerste kennismaking zijn met een museum Huis. Wie woonden er vroeger en wat deed de familie dan de hele dag? Wat moest er allemaal gebeuren als deftige oom Arnold op bezoek kwam?
De leerlingen gaan in dit pakket beleven en ervaren dat een huis van vroeger heel anders is dan hun eigen huis nu. Ze maken samen het huis klaar voor het deftige bezoek dat komt. Ze gaan klusjes van vroeger doen maar ook de heel deftige dingen die de familie Palthe vroeger deed.
Kortom, veel te zien en te doen in museum het Palthe Huis!
Leerdoelen pakket.
De leerlingen leren:
-
Leren door middel van praktische ‘klusjes’ hoe het leven er vroeger uit zag en welke taken er gedaan moesten worden.
-
Ervaren het verschil tussen voorwerpen van vroeger en nu
-
Wat een museum is en hoe dit er van binnen uit ziet.
-
Verwerven kennis over en krijgen waardering voor aspecten van cultureel erfgoed
Het pakket bestaat uit: de lesbrief / de handleiding Leerlijn Erfgoed verbindt Oldenzaal / korte introductiefilm / werkblad voor de leerlingen / informatie voor ouders/verzorgers
