Botje en de robot Ozobot

Bibliotheek Oldenzaal

Terug naar het overzicht van aanbod

Omschrijving

We beginnen met het lezen van een stukje uit het boek ‘Botje’ van Janneke Schotveld. Daarna gaan de kinderen op een spelende en onderzoekende manier robots leren kennen. Wat gebeurt er in het verhaal van Botje? Wat is een robot? Hoe werkt een robot? Hoe kan je zelf de robot Ozobot besturen? 

De schrijver van dit boek heet Janneke Schotveld. Ze heeft nog veel meer boeken geschreven! Misschien ken je Superjuffie wel, of de avonturen van de dappere Ridster. Ook zijn er meer boeken in de ‘Botje’ serie, die kan je allemaal gratis lenen bij de bibliotheek.

Een robot moet een opdracht krijgen voordat hij iets kan doen. Ozobot kan je een opdracht geven met een kleurcode. Zo ziet dat eruit. De opdrachten die je aan een robot geeft, heet programmeren. De opdrachten moeten heel duidelijk en simpel zijn. Dit gaan we straks oefenen met elkaar!

Klik hier voor de lesbrief.

 

Doelgroep Groep 4, Groep 3,
Ervaringsvorm Leesplezier, uitvinden, robots, programmeren en techniek
Discipline Literatuur
Locatie op school
Duur 90 minuten
Max. aantal deelnemers 30 leerlingen
Kosten
  • Per 30 leerlingen zijn de kosten € 0,00
Periode of data Vanaf 3 oktober het hele jaar te boeken
Begeleidend materiaal
  • Zet de volgende technische materialen klaar:
  • Beamer of Digibord met de presentatie.
  • Zet de volgende creatieve materialen klaar:
  • A4 papier
  • Gekleurde stiften
  • Scharen (optioneel)
  • Optioneel: Chromebooks/ laptops om zelfstandig het verhaal te lezen.
Aansluiting bij leergebied Oriëntatie op jezelf en de wereld (natuur en techniek).
Aansluiting bij kerndoel TULE kerndoelen 9, 44, 45, 54 en 55
Leerlijn
Vakoverstijgende mogelijkheden Er wordt een relatie gelegd tussen literatuur en digtale cultuur
Bijzonderheden
  • Het boek 'Botje' kan via de bibliotheek geleend worden ter voorbereiding
  • Dit aanbod is voor vaste groepen, dus niet voor groepen die voor deze gelegenheid bij elkaar worden geplaatst

Vragen over dit aanbod?

Voor verdere informatie over dit aanbod kun je contact opnemen met Danielle Bekkers (d.bekkers@bibliotheektwente.nl)